Sztuczne mięśnie

240
big muscles

Co zrobić, gdy chcemy mieć umięśnione ciało, ale nie mamy ochoty męczyć się na siłowni? Naukowcy jeszcze nie wymyślili magicznej pigułki, którą łykamy wieczorem i rano musimy wybrać się do sklepu odzieżowego, bo wszystkie ubrania okazują się za małe. Są środki farmaceutyczne przyspieszające wzrost mięśni, lecz biorąc je, nadal trzeba ćwiczyć i liczyć się z problemami zdrowotnymi. Prościej jest założyć kilka warstw ubrań, tylko gdy się je zdejmie, cesarz okazuje się nagi i wątły. Są jednak metody, które z każdego cherlaka zrobią kulturystę, siłacza już nie.

Synthol jest mieszaniną oleju, alkoholu i środka przeciwbólowego. Wstrzykuje się go w mięsień, nie powoduje jego rozrostu, olej w nim zawarty rozlewa się między włóknami mięśniowymi, rozpychając je. Sam zabieg jest dość bolesny, dlatego zawiera środek przeciwbólowy. Metoda ta jest bardzo niebezpieczna, częstymi powikłaniami są zapalenia, ropnie i zatory. Konieczna jest wtedy interwencja lekarska, często kończąca się usunięciem fragmentu uszkodzonego mięśnia.

Big muscles

Kolejny środek dla amatorów strzykawek to Esiclene, również wstrzykiwany w mięsień i zawierający dawkę środka przeciwbólowego. Substancja ta powoduje miejscowy stan zapalny, mięsień po prostu puchnie zwiększając swoją objętość. Stan ten utrzymuje się przez kilka dni, stosują go kulturyści przed zawodami, powiększając słabo rozwinięte partie ciała.

Greg Valentino materiały prasowe

Strzykawkami posługują się także lekarze stosujący środek na bazie kwasu hialuronowego – Macrolane. Ma konsystencje żelu, pierwotnie stosowano go w zabiegach powiększania piersi. Wstrzykuje się go pod mięsień, który zostaje wypchnięty do góry. Preparat pozostaje w ciele do 24 miesięcy, w tym czasie ulega metabolizacji, a zabieg należy powtórzyć. Metoda ta jest legalna i bezpieczna, jeśli jest wykonana przez wykwalifikowany personel w gabinecie zabiegowym.

Ken-doll human materiały prasowe

Trwałe efekty da wizyta u chirurga plastycznego. Wszczepi implanty silikonowe, podobne do tych, które są używane przez kobiety w zabiegach powiększania piersi. To bezpieczna i popularna metoda, nie tylko dla ludzi chcących poprawić swój wygląd. Implantów używa się w przypadku rekonstrukcji mięśni usuniętych po wypadku lub operacji chirurgicznej. Wkładkami silikonowymi wyrównuje się również dysproporcje w budowie ciała.

Ken – doll human materiały prasowe

Teraz coś dla totalnych leniuchów, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na drogie lub niebezpieczne zabiegi. Efekt jest natychmiastowy i nazywa się konturowaniem ciała, to nic innego jak makijaż nakładany na ramiona, dekolt czy brzuch. Do tego celu wykorzystuje się bronzery i rozjaśniacze. Jak widać, metoda ta była już znana i powszechnie stosowana w starożytnej Sparcie.

300 Spartan materiały prasowe

Jednak jest nadzieja dla ludzi, którzy chcieliby podczas leżenia na kanapie, gdy jedynym wykonywanym ruchem jest przełączanie kanałów w telewizorze, mięśnie same rosły. Naukowcy z Graven Institute of Medical Research w Sydney odkryli proteinę Grb10, którą nazwali „białkiem Hulka”, ogranicza ona rozwój mięśni. Jej zablokowanie pozwoli na ich szybszy wzrost. Teorię na razie potwierdzono w laboratorium na myszach.

Hulk źródło Wikimedia Commons